CZECH PRESS PHOTO
THE BEST OF

CZECH PRESS PHOTO

CZECH PRESS PHOTO je každoroční  soutěž a následná výstava přinášející nezávislé obrazové svědectví o životě tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice.

Cílem soutěží a  výstav, které se konají od roku 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. A rovněž snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům.

CZECH PRESS PHOTO podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění. Za patnáct let své existence se doma stalo jednou z nejpopulárnějších  kulturně-společenských událostí. V jeho mezinárodních porotách zasedly už desítky významných  osobností – fotografové, editoři, art direktoři, šéfredaktoři, ředitelé mediálních agentur, kritici, teoretici, galeristé. Úspěch v soutěži a účast na výstavě se pro fotografy stalo otázkou prestiže.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: AKTUALITA, REPORTÁŽ, LIDÉ, O KTERÝCH SE MLUVÍ, SPORT, KAŽDODENNÍ ŽIVOT, PŘÍRODA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, UMĚNÍ A ZÁBAVA

V každé z osmi soutěžních kategorií se uděluje první, druhá a třetí cena. Hlavní cenou soutěže je titul Fotografie roku.

I v letošním roce, stejně jako v letech minulých, převzal nad soutěží záštitu prezident České republiky pan Václav Klaus. Záštitu nad valmezskou výstavou převzal navíc radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport pan Josef Slovák.

Výstava The Best of CZECH PRESS PHOTO je výběrem toho nejlepšího, co v patnáctileté historii soutěže vzniklo.

 

Kurátoři výstavy: Daniela Mrázková a Leszek Wojaczek

 

Úvodní slovo: Daniela Mrázková

 

Program: House of Cosy Cushions (Irsko)

 

Výstava byla realizovaná za významné pomoci společnosti NIKON spol. s r.o.

 

Termíny

  • Pá 24.6.2011 — Čt 25.8.2011

Místo konání

Galerie Kaple

Pořadatel

Galerie Kaple

Obrázky