CZECH PRESS PHOTO
2011

CZECH PRESS PHOTO

CZECH PRESS PHOTO po roce opět ve Valašském Meziříčí. Po Praze a Bratislavě je Valmez jediným městem v České a Slovenské republice, kde si můžete prohlédnout nejnovější expozici Czech Press Photo!!! Jedná se o každoroční  soutěž a následná výstava přinášející nezávislé obrazové svědectví o životě tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice.

Cílem soutěží a  výstav, které se konají od roku 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. A rovněž snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům.

CZECH PRESS PHOTO podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění. Za patnáct let své existence se doma stalo jednou z nejpopulárnějších  kulturně-společenských událostí. V jeho mezinárodních porotách zasedly už desítky významných  osobností – fotografové, editoři, art direktoři, šéfredaktoři, ředitelé mediálních agentur, kritici, teoretici, galeristé. Úspěch v soutěži a účast na výstavě se pro fotografy stalo otázkou prestiže.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: AKTUALITA, REPORTÁŽ, LIDÉ, O KTERÝCH SE MLUVÍ, SPORT, KAŽDODENNÍ ŽIVOT, PŘÍRODA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, UMĚNÍ A ZÁBAVA

V každé z osmi soutěžních kategorií se uděluje první, druhá a třetí cena. Hlavní cenou soutěže je titul Fotografie roku.

 

Kurátor výstavy Leszek Wojaczek

Úvodní slovo Leszek Wojaczek

 

Výstava je realizovaná za významné pomoci společnosti NIKON.

 

Termíny

  • Pá 22.6.2012 — Pá 31.8.2012

Místo konání

Galerie Kaple

Pořadatel

Galerie Kaple

Obrázky